• Wycieczka - Nieborów, Łowicz, park wodny Suntago

          • Dnia 13 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną z programu „Poznaj Polskę”. Pierwszym miejscem naszej wędrówki po Polsce był Nieborów. Wspaniali przewodnicy oprowadzili nas po rezydencji pałacowej z XVII – XIX wieku. Piękne wnętrza, meble, obrazy, rzeźby, bogate księgozbiory, stroje, przedmioty codziennego użytku pozwoliły nam wyobrazić sobie życie tamtejszych mieszkańców pałacu. Mogliśmy też sprawdzić ile zapamiętaliśmy o eksponatach znajdujących się w Muzeum w Nieborowie, w zorganizowanym turnieju wiedzy. Emocji było moc, gdy każda z drużyn walczyła o laur zwycięstwa. Na koniec naszego pobytu w Nieborowie spacerowaliśmy po pięknym ogrodzie w stylu francuskim. Po delikatnym deszczu ogród był pełen zapachów, śpiewu ptaków i zachwycał bujną roślinnością.
            Z Nieborowa udaliśmy do Bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Łowiczu. Kolegiata Prymasowska w Łowiczu powstała w XII wieku a obecny wystrój wnętrz ma charakter XVII wieczny. Uwagę naszych uczniów przykuły podziemia łowickiej świątyni, znajdują się tu krypty, które są specyficznym rodzajem cmentarza. Pochowano tu 12 Prymasów Polski – najważniejszych dostojników kościelnych. Podziemna trasa turystyczna to 100 metrowe korytarze, które budziły w uczniach strach, grozę, ale też i ciekawość. W bazylice weszliśmy także na wieżę widokową. Rozciąga się z tutaj wspaniały widok na miasto i okolice. Z tego miejsca można zobaczyć Nowy Rynek o kształcie trójkąta równobocznego – jedynego zachowanego w takim kształcie w Polsce oraz jak przepływa rzeka Bzura.

            Z Łowicza pojechaliśmy do Parku Wodnego Suntago i tu poczuliśmy się jak na wakacjach na ciepłej wyspie. Palmy, moc zjeżdżalni, statek piracki, rzeka przepływająca przez jaskinię zbójców, basen z wysoką falą okazały się wspaniałym miejscem do przeżycia wielu przygód. Była okazja przełamywania lęku i strachu, sprawdzenia umiejętności pływackich i sprawności ruchowej. Ciepła woda, moc atrakcji i towarzystwo koleżanek i kolegów, z którymi wspólnie przeżywaliśmy przygodę, mam nadzieję na długo pozostanie we wspomnieniach z lat szkolnych.

          • Projekt ekologiczny - "Odpowiedzialni za klimat"

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Ekologicznie Zaangażowanej za udział w projekcie ekologicznym: „Odpowiedzialni za klimat” w roku szkolnym 2022/2023. W ramach projektu szkoła uczestniczyła w akcjach ekologicznych, uczniowie poznali przyczyny i skutki zmian klimatycznych oraz dowiedzieli się, czym jest ślad węglowy, jak go obliczyć i co robić, aby go zmniejszyć. Cykl szkoleń przeznaczony dla nauczycieli pozwolił zdobyć nową wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Jesteśmy dumni z otrzymanego certyfikatu, bo troska o klimat nie jest nam obojętna.

          • Piknik Rodzinny

          • 7 czerwca odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i Społeczność Szkolną.

            Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych dzieci, które wzbudziły radość i aplauz wszystkich zgromadzonych.

            Nasi artyści prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i aktorskie, dostarczając niezapomnianych chwil.

            Po występach, wszyscy udali się na zewnątrz, gdzie czekały na nich liczne atrakcje na powietrzu. Dzieci uczestniczyły w pokazie strażackim, mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i wielu innych przyjemności.

            Przedsięwzięcie było okazją do integracji i wspólnego spędzania czasu dla całej społeczności szkolnej. Wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się wspaniałymi chwilami, pełnymi śmiechu i radości.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ich wspaniałą pracę i zaangażowanie.

          • Akcja czytelnicza - Jak nie czytam, jak czytam

          • Nasza szkoła wzięła udział w 5. ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod nazwą „Jak nie czytam, jak czytam” promującej czytelnictwo i biblioteki.

            Głównym celem akcji była budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się dzieciom i młodzieży z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.

            Akcja czytelnicza miała również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

            Akcja czytelnicza polegała na tym, iż każdy z uczestników przynosi wybraną przez siebie książkę i czyta, w wyznaczonym dniu i o wyznaczonej godzinie w całej Polsce. Czytaliśmy przez jedną godzinę. Czytać było można wszędzie, nawet na zewnątrz, w otoczeniu przyrody.

            #jaknieczytamjakczytam

          • Informacja

          • Związek Młodzieży Wiejskiej organizuje kolonie dla dzieci rolników z województwa mazowieckiego. W tym roku realizujemy trzy turnusy:

            • Kolonie w górach w Zakopanem w terminie 8 - 16 lipca 2023 r.
            • Kolonie nad jeziorem sławskim w Sławie (woj. lubuskie) w terminie 28 lipca - 5 sierpnia 2023 r.
            • Kolonie nad morzem w Mrzeżynie w terminie 20 - 28 sierpnia 2023 r.

            Wypoczynki skierowane są do dzieci i młodzieży poniżej 16 r. ż. (urodzonych po 1 stycznia 2007 r.), minimalna granica wieku to 8 lat, których co najmniej jeden rodzic podlega ubezpieczeniu KRUS w pełnym zakresie.

            Wypoczynek letni w formie kolonii dla dzieci rolników w 2023 roku został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 1000,00 zł na każdego uczestnika.

            Odpłatność uczestników podlegających ubezpieczeniu KRUS wynosi 750 zł.

          • Piknik u przedszkolaków

          • "Dzieci są jak pąki kwiatów – potrzebują miłości, troski i odpowiednich warunków do rozwoju, aby kwitnąć i w pełni zakwitnąć." 

            Piknik u przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka 👧🏻👦🏻

          • Ekologiczny Piknik Rodzinny w Baboszewie

          • 28 maja 2023 roku w Baboszewie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny, który był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W pikniku wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Baboszewo oraz społeczność lokalna. W trakcie pikniku rozstrzygnięte zostały konkursy: plastyczny, filmowy Eko-Rolka oraz konkurs wiedzy ekologicznej. W konkursach nagrodzeni zostali uczniowie z naszej szkoły:

            ·         Maja Kalińska - I miejsce w konkursie plastycznym „ Jestem eko- dbam o środowisko”

            ·         Bartosz Kwiatkowski, Łukasz Krawczyk, Bartosz Piekarski- I miejsce w filmie Eko-Rolka

            Uczniowie: Amelia Brzeska, Bartosz Kwiatkowski, Anna Kupecka biorący udział w półfinale konkursu wiedzy ekologicznej otrzymali dyplomy i upominki. 

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i życzymy dalszych sukcesów. 

          • #EUChooseSafeFood - kampania EFSA i GIS dotycząca bezpieczeństwa żywności

          • #EUChooseSafeFood

            W UE nie ma miejsca na wprowadzające w błąd oświadczenia dotyczące żywności!!

            Ta zasada nie tylko chroni konsumentów przed błędnymi informacjami na temat korzyści zdrowotnych płynących z konkretnych produktów, ale także wspiera innowacyjność i uczciwą konkurencję.

            Przekazujemy unijnym decydentom naukowe argumenty dotyczące korzyści zdrowotnych, na podstawie których mogą podjąć właściwe decyzje w zakresie wyborów żywieniowych.

            Czerpiemy z nauki, żebyś mógł bez wahania cieszyć się jedzeniem.

            Więcej informacji:

            campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/

          • Wycieczka do Muzeum Kolejki Wąskotorowej

          • W dniu 22 maja uczniowie klas I-VII wybrali się na wycieczkę do Sochaczewa. Skorzystaliśmy z programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” i zwiedziliśmy Stacja Muzeum SochaczewNajpierw z przewodnikiem podziwialiśmy ekspozycję kolei wąskotorowej. Potem z głośnym gwizdem na peron zajechała zabytkowa lokomotywa. Usadowiliśmy się wygodnie w oryginalnych, starych wagonach i ruszyliśmy na skraj Puszczy Kampinoskiej. Tam podziwialiśmy piękno przyrody. Wyprawa zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami i grą terenową na uroczej, leśnej polanie nad rzeką Łasica. Pogoda i humory dopisały wszystkim.

            #kulturalnaszkolanamazowszu

          • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa 11-19 maja 2023

          • #MazowieckiTydzieńBezpieczeństwa

            Podczas Tygodnia Bezpieczeństwa w naszej szkole odbyło się szereg różnorodnych działań, które miały na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w różnych obszarach ich życia. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mieli możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności, które pomogą im w radzeniu sobie z potencjalnymi zagrożeniami. Zajęcia, pogadanki z tego tematu dostarczyły dzieciom i młodzieży informacji na ten temat w różnych kontekstach, natomiast prace plastyczne pozwoliły im przekazać ważne informacje oraz utrwalić swoją wiedzę.

            Na koniec tygodnia odwiedził naszą szkołę st. asp. Daniel Zieliński. Wizyta policjanta była doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem służb mundurowych i zdobycia praktycznych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w miejscach publicznych, na drodze i w Internecie. Spotkanie to dostarczyło uczniom wartościowych informacji na temat unikania niebezpiecznych sytuacji oraz odpowiedzialnego korzystania z technologii. Dziękujemy za cenne wskazówki.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Mystkowie
      • 023 66 11 035
      • Szkoła Podstawowa w Mystkowie, Mystkowo 53, 09-130 Baboszewo 09-130, Baboszewo Mystkowo 53 Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Marzanna Juchner e-mail: iod@gminababoszewo.pl
      • Elektroniczna skrzynka podawcza: /SPMystkowo/SkrytkaESP
    • Logowanie