• Gala finałowa II edycji powiatowego konkursu „Kocham Cię Polsko”

          • W II edycji powiatowego konkursu „Kocham Cię Polsko” organizowanego przez Niepubliczna Szkoła Podstawowa Żywioły brało udział 400 uczestników ze szkół podstawowych i przedszkoli z powiatu płońskiego, którzy próbowali swoich sił w konkretnych kategoriach:

            - plastyka (Mikołaj Kopernik i jego teoria),

            - recytacja (W. Szymborska, A. Fredro),

            - wiedza o życiu i teorii Mikołaja Kopernika.

            24 listopada 2023 roku w gali finałowej konkursu uczestniczyli nasi uczniowie:

            Jakub Kwiatkowski – kl. VI zajął I miejsce w kategorii: plastyka (Mikołaj Kopernik i jego teoria).

            Maria Klepczyńska – kl. I zajęła III miejsce w kategorii: plastyka (Mikołaj Kopernik i jego teoria).

            Aleksander Korycki – kl. V zajął III miejsce w kategorii: recytacja (W. Szymborska, A. Fredro), oraz III miejsce w kategorii: plastyka (Mikołaj Kopernik i jego teoria).

            Gratulujemy sukcesu, jesteśmy z Was dumni.

          • Zbiórka kasztanów 2023

          • Dobiegła końca akcja ZBIÓRKA KASZTANÓW 2023. Wspólnymi siłami udało Nam się zebrać 553,2 kg. Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji otrzymali pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a w szczególności Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Niedarzyn, które bezinteresownie przyłączyły się do akcji. Dziękujemy❤️❤️❤️

          • Barwy jesieni

          • Jesień to pora roku, która pokazuje najpiękniejsze barwyDzieci z kółka fotograficznego - Jakub Kwiatkowski i Maja Michalska wykonali zdjęcia jesiennego pejzażu. Zdjęcia w plenerze zostały zrobione samodzielnie przez uczniów.

            Zdjęcia wykonano sprzętem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • Jedną z najważniejszych dat w historii naszego kraju jest – 11 listopada 1918 roku. To właśnie wtedy, po 123 latach niewoli, odzyskaliśmy niepodległość.

            Naszemu pokoleniu wydaje się oczywiste, że żyjemy w niepodległym kraju i często zapominamy, że tę niepodległość nasi przodkowie musieli wywalczyć. 
            O tych wyjątkowych wydarzeniach przypominamy podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości.
            W dniu 9 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na uwadze przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna w formie prezentacji wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
            W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę.

            Kotyliony, narodowy symbol Polaków noszone podczas tak wyjątkowych świąt jak dzisiejsze przyświecały naszej uroczystości. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Pamiętajmy, by cieszyć się tym szczególnym dniem - 11 listopada.

            Zdjęcia wykonano sprzętem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • Szkoła pamięta 2023

          • W ramach akcji „Szkoła pamięta” w dniu 27 października uczniowie klas I-III oraz klasy VI wraz z wychowawcami wybrali się na Cmentarz w Baboszewie. Okres przed dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Wyjazd poprzedziła rozmowa dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. Podczas wspólnego spaceru alejkami cmentarza, zatrzymywaliśmy się przy starych, bezimiennych grobach, które staraliśmy się uprzątnąć. Odwiedziliśmy mogiły naszych zmarłych Księży, którzy pracowali w naszej Parafii, nauczycieli oraz zmarłych uczniów. Dla wszystkich był to czas głębokich przeżyć, który wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich.

            #szkołapamięta2023  

          • Przerwa na czytanie

          • W czwartek, 26 października 2023r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom i miało na celu promowanie czytelnictwa.

            W akcję czytelniczą włączyli się Nauczyciele, Dyrekcja, Uczniowie klas IV-VIII, jak i młodsi uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Czytaliśmy w klasach lekcyjnych, w korytarzu szkolnym. Każdy czytał to, co lubi.

            Czytanie jest ciekawe, integruje środowisko, zachęca uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, a przede wszystkim jest promocją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w akcji i zachęcamy do czytania nie tylko podczas bicia rekordu.

          • Konkurs

          • 26 października odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Żywioły” w Szerominku. Naszą szkołę reprezentował Aleksander Korycki z klasy 5. Czekamy na wyniki.

          • Noc Bibliotek

          • Jak co roku w miesiącu październiku przeżyliśmy NOC BIBLIOTEK.
            W tym roku z 20 na 21 października 2023 nocowała w szkole klasa VI razem z Panią Dyrektor, Panią bibliotekarką i wychowawcą. Gościem była także Pani Kasia. Motywem przewodnim naszego spotkania była lektura szkolna Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”.
            Aby wziąć udział w wydarzeniu należało przynieść ulubioną książkę z dzieciństwa i pluszowego zwierzaka. Klasa i opiekunowie z przyniesionych książek i maskotek przygotowali wystawkę na korytarzu szkolnym „Ukochane maskotki i książki z mojego dzieciństwa”. Naszą wystawkę wzbogaciliśmy książkami o tematyce afrykańskiej z biblioteki szkolnej.

            W trakcie wieczoru zostały przeprowadzone gry i zabawy na sali gimnastycznej, wspólnie zjedliśmy kolację. Następnie bawiliśmy się w podchody: „Kto pierwszy dotrze do Afryki”. Klasa podzielona na dwie drużyny, musiała wykonać po pięć zadań: ułożyć puzzle zwierząt afrykańskich, rozwiązać test wiadomości z lektury, krzyżówkę oraz dwa zadania, które okazały się hitami wieczoru. Uczniowie mieli zaśpiewać piosenkę pt. ”Afryka”, zespołu Skaner, z tekstem i podkładem muzycznym wyświetlanym na tablicy multimedialnej. Uczniowie zaskoczyli jury swoją pomysłowością i radością, zaangażowaniem w wykonanie utworu muzycznego. Ostatnim zadaniem była interpretacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Bambo”. Kreatywność dzieci jak się okazało nie ma granic i znowu jury zostało bardzo pozytywnie zaskoczone. W konsekwencji obie drużyny zostały drużynami zwycięskimi.

            Kolejnym punktem Nocy Bibliotek był wieczór pogodny z zabawami kultowymi w krzesełka, karetę, ciuciubabkę, chowanego. O północy rozpoczęliśmy projekcję filmu „W pustyni i w puszczy”. Rankiem trudno było podnieść głowę z poduszki, ale po szybkim śniadaniu i porządkach wróciliśmy do naszych domów, bogatsi o nowe wspomnienia z NOCY BIBLIOTEK.

             

          • Jesień w lesie

          • Dzieci z oddziałów przedszkolnych realizując tematykę "Jesień w lesie " wzięły udział w wielu tematycznych aktywnościach. 
            Poznały nazwy drzew i ich owoców, układały rytmy, śpiewały jesienną piosenkę, wykonywały wiele techniczno-plastycznych prac. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka sensoryczna. Dzieci chętnie maszerowały leśnym traktem gołymi stopami dzieląc się swoimi wrażeniami.
            Poznawały jesienne dary wszystkimi zmysłami co było jednym z zadań realizowanego projektu  "Alfabet logopedyczny".

          • Konkurs plastyczny - Mikołaj Kopernik i jego teoria

          • Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Mikołaj Kopernik i jego teoria" zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową "Żywioły". Prace konkursowe zostały przekazane do organizatorów. Czekamy na wyniki.

          • Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie Pierwszoklasistów

          • W dniu 16 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. To był dzień, w którym świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie pierwszoklasistów.

            Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

            Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem  ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny. 

            Na koniec uczniowie otrzymali  prezenty ufundowane przez Radę Rodziców oraz Bank Spółdzielczy w Płońsku oddział w Baboszewie. 

            Po uroczystości ślubowania przyszedł czas na podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i wkład w wychowanie przyszłych pokoleń.

            Również tego dnia wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym „ Janusz Korczak - przyjaciel dzieci”.

            Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.   

            Nauczyciele i pracownicy szkoły dziękują serdecznie za życzenia i niespodzianki od Rodziców, Księży Proboszczów z Baboszewa i Gralewa oraz Samorządu Uczniowskiego.

          • Zajęcia kulinarne - ciasto marchewkowe

          • Realizując tematykę "Jesień w ogrodzie" dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w wielu aktywnościach dotyczących warzyw. 
            Jednym z ulubionych i najczęściej wymienianych była marchewka. Zdrowe warzywo, które jest idealnym dodatkiem do sałatek i zup, ale również doskonale nadaje się jako składnik ciasta. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  przekonały się o tym w bardzo pyszny sposób, gdyż upiekły ciasto marchewkowe. Na początku dokładnie przeanalizowaliśmy przepis, poznaliśmy i ważyliśmy składniki oraz dobieraliśmy odpowiednie proporcje doskonaląc umiejętności matematyczne. 
            Zapachy z kuchni roznosiły się po całej szkole.
            Ciasto marchewkowe bardzo nam smakowało, a niejeden z  przedszkolaków odkrył w sobie talent kulinarny.

            Do zajęć został wykorzystany sprzęt zakupiony  w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • Konkurs plastyczny „Janusz Korczak - przyjaciel dzieci”

          • Laureaci szkolnego konkursu „Janusz Korczak - przyjaciel dzieci”.
            Kategoria: klasy III-V
            1 miejsce - Maja Kalińska , Anna Sońta
            2 miejsce - Martyna Sońta
            3 miejsce - Natalia Januszewska
            Wyróżnienia: Jakub Stefańczyk , Bartosz Leszczyński
            Kategoria: klasy VI-VIII
            1 miejsce - Jakub Kwiatkowski
            2 miejsce - Anna Kupecka, Marta Mańczyk
            3 miejsce - Alan Piłat
            Wyróżnienia: Michał Kupecki, Nikola Klepczyńska
            Gratulujemy 🥰

          • Sprzątanie Świata - akcja

          • W 1994 roku po raz pierwszy w Polsce przeprowadzono Akcję Sprzątanie Świata w Polsce. W tym roku mija 30 lat, od momentu gdy po raz pierwszy przeprowadzono taką Akcję w Polsce. W tym roku przebiegała ona pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

            Wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Mystkowie od kilku lat zaszczepiamy ideę nieśmiecenia w naturze. W tym roku – 22 września 2023 z troski o Matkę Ziemię, zbieraliśmy śmieci w najbliższym otoczeniu naszej szkoły, miejscowości i sąsiedniej wsi. Pogoda nam dopisała wyjątkowo, był słoneczny dzień, idealny do realizacji szlachetnych zadań. Myślę, że o swoje otoczenie uczniowie i nauczyciele będą dbali przez cały rok. Z radością też stwierdziliśmy, że w tym roku śmieci było dużo mniej niż w roku 2022.

          • Wycieczka do Torunia

          • 5 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną z programu „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Miejsce to służy nauce i zabawie. W trakcie wizyty uczniowie bardzo dobrze się bawili oglądając wystawy i eksponaty.

            Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę. Zobaczyliśmy m.in. pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, „Fontannę  ze złotymi żabkami”, Dom Kopernika. 

            Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium Toruń”. Najpierw udaliśmy się do Geodium na interaktywną wystawę stworzoną w toruńskim Planetarium wg własnego, oryginalnego pomysłu. Mieliśmy okazję zobaczyć wybuchający wulkan, kolekcję skał i minerałów, pole magnetyczne, cyklon i wiele innych ciekawych rzeczy poświęconych Ziemi jako planecie. Ostatnim punktem programu był pokaz astronomiczny pt. „Makrokosmos”. Po zajęciu miejsc pod okrągłym sklepieniem na 40 minut nasi uczniowie przenieśli się ponad atmosferę ziemską i odbyli niesamowitą podróż po Drodze Mlecznej i innych galaktykach, których są we wszechświecie miliardy.  

            Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń .

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Mystkowie
      • 023 66 11 035
      • Szkoła Podstawowa w Mystkowie, Mystkowo 53, 09-130 Baboszewo 09-130, Baboszewo Mystkowo 53 Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Marzanna Juchner e-mail: iod@gminababoszewo.pl
      • Elektroniczna skrzynka podawcza: /SPMystkowo/SkrytkaESP
    • Logowanie