• Dzień Chłopaka - 30 września

• 30 września to Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody tego dnia. Nie mogło zabraknąć życzeń, drobnych upominków i słodkiego "co nieco". Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

• Wycieczka do Hopa Park - Ciechanów

• 21 września 2023 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-4 wyjechali na wycieczkę do Parku Trampolin Hopa Park - Ciechanów.Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem trenera, dzieci korzystały z szeregu atrakcji znajdujących się na terenie obiektu. Pobyt w „Hopa Parku” sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim to wspaniała zabawa. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.

• Akcja - "Stare klucze dla Budzika"

• "Stare klucze dla Budzika"

Nasza szkoła dołączyła do akcji zbierania starych kluczy, a tym samym wspierania Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?"

Jeśli macie w domu, garażu, warsztacie niepotrzebne klucze, kłódki, zamki przynieście je do naszej szkoły i włóżcie do specjalnie opisanego pudełka, znajdującego się na oknie w głównym korytarzu na parterze.

Zgromadzone przedmioty zostaną przekazane do punktu Polskiego Towarzystwa Serwisów Kluczowych, a kwota ze sprzedaży zasili konto Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?" prowadzącej klinikę Budzik. W klinice są rehabilitowane dzieci po ciężkich urazach mózgu, często pogrążone w śpiączce.

To tak niewiele, a jednak tak wiele.

#empatia

Emp@tyczna klasa

#akogo

• Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

• Podobnie, jak w poprzednich latach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 12. edycji Narodowego Czytania.

W tym roku czytaliśmy powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy stempel tegorocznej edycji czytania.

Spotkanie przygotowane zostało przez nauczycieli bibliotekarzy i nauczyciela języka polskiego oraz uczniów kl. 4-8.

#narodoweczytanie

• Projekt edukacyjny - Emp@tyczna klasa

• Nasza szkoła w roku szkolnym 2023/2024 dołączyła do projektu Emp@tyczna klasa. Projekt ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Od pięciu lat, 15 września obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
            W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! W świetlicy szkolnej odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i pomogła uwierzyć w siebie. Na koniec dnia uczniowie wspólnie wykonywali prace plastyczne z kropką w roli głównej.
            To był wspaniały i niezapomniany dzień!