• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa2.0nalata20212025

#BibliotekaPedagogicznawPłońsku

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Priorytet 3. oraz promowania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, akcja czytelnicza pod nazwą „Eko – paczka dla przedszkolaczka” dotarła również do Oddziałów Przedszkolnych w Mystkowie i była z nami przez 6 tygodni – od 10 stycznia do 18 lutego 2022 r. Z inicjatywy Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku przygotowano dla innych bibliotek szkolnych z powiatu płońskiego akcję promującą czytelnictwo, pt. „Eko – paczka dla przedszkolaczka”. „Eko – paczka dla przedszkolaczka” jest to przechodni zbiór książeczek dla dzieci przedszkolnych o tematyce ekologicznej. Książeczki o ekologii czytały przedszkolakom panie nauczycielki z wychowania przedszkolnego oraz inni nauczyciele biorący udział w akcji czytelniczej. Książki czytano w okresie czterech tygodni, a następnie „Eko-paczkę” przekazano w dalszą drogę, czyli do Biblioteki Szkolnej w Baboszewie.

• Tłusty czwartek🍩🍩🍩

• "Powiedział Bartek,

Ze dziś Tłusty Czwartek,

a Bartkowa uwierzyła

dobrych pączków nasmażyła".

Tłusty czwartek jest świętem ruchomym, przypada na ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Dzień ten ma swój zwyczaj, o czym mówi już sama nazwa święta – wszyscy zajadają pączki, faworki i inne łakocie. Ze zwyczajem jedzenia pączków wiąże przesąd, że każdy musi tego dnia zjeść przynajmniej jednego pączka, aby mieć szczęście w życiu.

SMACZNEGO🍩🍩🍩🥰