• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 to uroczystość pełna radości i łez towarzyszącym pożegnaniom.

            Z dniem 23 czerwca 2023 roku absolwentami Szkoły Podstawowej w Mystkowie stali się uczniowie klasy 8.
            Opuszczają mury naszej szkoły dojrzalsi, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu nowego życia. Nasi ósmoklasiści, w trakcie programu artystycznego, serdecznie dziękowali Pani Dyrektor, wychowawczyni, nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły za wspólnie spędzone chwile, za trud włożony w edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazaną sympatię.
            Wdzięczność swoją wyrażali w słowach:

            "Jakże nie pisać wiersza,
            Jakże nie płonąć w podzięce
            Za światło, co się rozszerza
            Za dar najpiękniejszy: za wiedzę".

            Cała społeczność szkolna na uroczystości pożegnała także wieloletnich nauczycieli panią Ewę Błaszczak i Mirosławę Pydynowską, które wkraczają w nowy etap swojego życia - emeryturę. Dziękujemy, że byłyście częścią naszego życia.

            Wszystkim życzymy cudownych, bezpiecznych wakacji.

          • Podziękowanie SKO

          • Na uroczystości zakończenia roku szkolnego Pani Zofia Sędzicka – opiekun szkolnego koła SKO nagrodziła uczniów, którzy najlepiej oszczędzali w roku szkolnym 2022/2023.

            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mystkowie, Rada Pedagogiczna, opiekun SKO oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły serdecznie dziękują Kierownictwu Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Baboszewie, że przyczynia się do kształtowania wśród uczniów naszej szkoły sztuki oszczędzania. To dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy ufundować naszym uczniom drobne upominki.

            Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

          • Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytanie na Polanie 2023”

          • Akcja czytelnicza zorganizowana była w szkole między 15 a 20 czerwca 2023r., a jej realizacja odbywała się na świeżym powietrzu. W akcji wzięli udział uczniowie z kl. 1-8 wraz z nauczycielami. Uczestnicy akcji „czytania na polanie” czytali dowolną literaturę dziecięcą i młodzieżową.

          • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

          • Dnia 16.06.2023 r. w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków obcych i poznawać kulturę obcych krajów. Wydarzenie to pozwoliło zachęcić uczniów naszej szkoły do nauki różnych języków oraz przyczyniło się do pogłębienia wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz promowania talentów dzieci. Przedszkolaki i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczą się języka angielskiego. Uczniowie klas 4 – 8 doskonalą sprawności językowe z języka angielskiego i rosyjskiego. Z tego względu wspaniale zaprezentowano różnorodny repertuar słowno – muzyczny w obu językach. Młodsi i starsi nasi wychowankowie pochwalili się umiejętnościami językowymi, wokalnymi, aktorskimi i recytatorskimi w piosenkach, scenkach sytuacyjnych, wierszykach. Uczniowie klasy III wykazali się umiejętnością czytania po angielsku bajki – Rapunzel (Roszpunka) w ramach ewaluacji innowacji pedagogicznej – READING IS MAGIC przeprowadzonej w bieżącym roku szkolnym. Z okazji Dnia Języków Obcych wykonano tematyczną scenografię i plakaty o krajach anglojęzycznych oraz zorganizowano dla klas 4 – 8 szkolny quiz wiedzy pod hasłem: „ CO WIESZ O WIELKIEJ BRYTANII?” Wyłoniono zwycięzców quizu, którzy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

            I miejsce – LESZCZYŃSKI BARTOSZ – kl. 4 i KWIATKOWSKI BARTOSZ – kl. 8,

            II miejsce – KORYCKI ALEKSANDER – kl. 4 i KŁOSZEWSKA AMELIA – kl. 8

            III miejsce – KWIATKOWSKI JAKUB – kl. 5

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

          • Wycieczka - Nieborów, Łowicz, park wodny Suntago

          • Dnia 13 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną z programu „Poznaj Polskę”. Pierwszym miejscem naszej wędrówki po Polsce był Nieborów. Wspaniali przewodnicy oprowadzili nas po rezydencji pałacowej z XVII – XIX wieku. Piękne wnętrza, meble, obrazy, rzeźby, bogate księgozbiory, stroje, przedmioty codziennego użytku pozwoliły nam wyobrazić sobie życie tamtejszych mieszkańców pałacu. Mogliśmy też sprawdzić ile zapamiętaliśmy o eksponatach znajdujących się w Muzeum w Nieborowie, w zorganizowanym turnieju wiedzy. Emocji było moc, gdy każda z drużyn walczyła o laur zwycięstwa. Na koniec naszego pobytu w Nieborowie spacerowaliśmy po pięknym ogrodzie w stylu francuskim. Po delikatnym deszczu ogród był pełen zapachów, śpiewu ptaków i zachwycał bujną roślinnością.
            Z Nieborowa udaliśmy do Bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Łowiczu. Kolegiata Prymasowska w Łowiczu powstała w XII wieku a obecny wystrój wnętrz ma charakter XVII wieczny. Uwagę naszych uczniów przykuły podziemia łowickiej świątyni, znajdują się tu krypty, które są specyficznym rodzajem cmentarza. Pochowano tu 12 Prymasów Polski – najważniejszych dostojników kościelnych. Podziemna trasa turystyczna to 100 metrowe korytarze, które budziły w uczniach strach, grozę, ale też i ciekawość. W bazylice weszliśmy także na wieżę widokową. Rozciąga się z tutaj wspaniały widok na miasto i okolice. Z tego miejsca można zobaczyć Nowy Rynek o kształcie trójkąta równobocznego – jedynego zachowanego w takim kształcie w Polsce oraz jak przepływa rzeka Bzura.

            Z Łowicza pojechaliśmy do Parku Wodnego Suntago i tu poczuliśmy się jak na wakacjach na ciepłej wyspie. Palmy, moc zjeżdżalni, statek piracki, rzeka przepływająca przez jaskinię zbójców, basen z wysoką falą okazały się wspaniałym miejscem do przeżycia wielu przygód. Była okazja przełamywania lęku i strachu, sprawdzenia umiejętności pływackich i sprawności ruchowej. Ciepła woda, moc atrakcji i towarzystwo koleżanek i kolegów, z którymi wspólnie przeżywaliśmy przygodę, mam nadzieję na długo pozostanie we wspomnieniach z lat szkolnych.

          • Projekt ekologiczny - "Odpowiedzialni za klimat"

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Ekologicznie Zaangażowanej za udział w projekcie ekologicznym: „Odpowiedzialni za klimat” w roku szkolnym 2022/2023. W ramach projektu szkoła uczestniczyła w akcjach ekologicznych, uczniowie poznali przyczyny i skutki zmian klimatycznych oraz dowiedzieli się, czym jest ślad węglowy, jak go obliczyć i co robić, aby go zmniejszyć. Cykl szkoleń przeznaczony dla nauczycieli pozwolił zdobyć nową wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Jesteśmy dumni z otrzymanego certyfikatu, bo troska o klimat nie jest nam obojętna.

          • Piknik Rodzinny

          • 7 czerwca odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców i Społeczność Szkolną.

            Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych dzieci, które wzbudziły radość i aplauz wszystkich zgromadzonych.

            Nasi artyści prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i aktorskie, dostarczając niezapomnianych chwil.

            Po występach, wszyscy udali się na zewnątrz, gdzie czekały na nich liczne atrakcje na powietrzu. Dzieci uczestniczyły w pokazie strażackim, mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i wielu innych przyjemności.

            Przedsięwzięcie było okazją do integracji i wspólnego spędzania czasu dla całej społeczności szkolnej. Wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się wspaniałymi chwilami, pełnymi śmiechu i radości.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ich wspaniałą pracę i zaangażowanie.

          • Akcja czytelnicza - Jak nie czytam, jak czytam

          • Nasza szkoła wzięła udział w 5. ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod nazwą „Jak nie czytam, jak czytam” promującej czytelnictwo i biblioteki.

            Głównym celem akcji była budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się dzieciom i młodzieży z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.

            Akcja czytelnicza miała również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

            Akcja czytelnicza polegała na tym, iż każdy z uczestników przynosi wybraną przez siebie książkę i czyta, w wyznaczonym dniu i o wyznaczonej godzinie w całej Polsce. Czytaliśmy przez jedną godzinę. Czytać było można wszędzie, nawet na zewnątrz, w otoczeniu przyrody.

            #jaknieczytamjakczytam

          • Informacja

          • Związek Młodzieży Wiejskiej organizuje kolonie dla dzieci rolników z województwa mazowieckiego. W tym roku realizujemy trzy turnusy:

            • Kolonie w górach w Zakopanem w terminie 8 - 16 lipca 2023 r.
            • Kolonie nad jeziorem sławskim w Sławie (woj. lubuskie) w terminie 28 lipca - 5 sierpnia 2023 r.
            • Kolonie nad morzem w Mrzeżynie w terminie 20 - 28 sierpnia 2023 r.

            Wypoczynki skierowane są do dzieci i młodzieży poniżej 16 r. ż. (urodzonych po 1 stycznia 2007 r.), minimalna granica wieku to 8 lat, których co najmniej jeden rodzic podlega ubezpieczeniu KRUS w pełnym zakresie.

            Wypoczynek letni w formie kolonii dla dzieci rolników w 2023 roku został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 1000,00 zł na każdego uczestnika.

            Odpłatność uczestników podlegających ubezpieczeniu KRUS wynosi 750 zł.

          • Piknik u przedszkolaków

          • "Dzieci są jak pąki kwiatów – potrzebują miłości, troski i odpowiednich warunków do rozwoju, aby kwitnąć i w pełni zakwitnąć." 

            Piknik u przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka 👧🏻👦🏻

          • Ekologiczny Piknik Rodzinny w Baboszewie

          • 28 maja 2023 roku w Baboszewie odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny, który był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W pikniku wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy Baboszewo oraz społeczność lokalna. W trakcie pikniku rozstrzygnięte zostały konkursy: plastyczny, filmowy Eko-Rolka oraz konkurs wiedzy ekologicznej. W konkursach nagrodzeni zostali uczniowie z naszej szkoły:

            ·         Maja Kalińska - I miejsce w konkursie plastycznym „ Jestem eko- dbam o środowisko”

            ·         Bartosz Kwiatkowski, Łukasz Krawczyk, Bartosz Piekarski- I miejsce w filmie Eko-Rolka

            Uczniowie: Amelia Brzeska, Bartosz Kwiatkowski, Anna Kupecka biorący udział w półfinale konkursu wiedzy ekologicznej otrzymali dyplomy i upominki. 

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i życzymy dalszych sukcesów. 

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Mystkowie
        • 023 66 11 035
        • Szkoła Podstawowa w Mystkowie, Mystkowo 53, 09-130 Baboszewo 09-130, Baboszewo Mystkowo 53 Poland
        • Inspektor Ochrony Danych Marzanna Juchner e-mail: iod@gminababoszewo.pl
        • Elektroniczna skrzynka podawcza: /SPMystkowo/SkrytkaESP
      • Logowanie