• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca 2022 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Był to ostatni dzień dla uczniów klasy 8. Na pożegnanie ósmoklasiści przygotowali program artystyczny. Były wzruszające piosenki, wiersze i debata polityczna pod hasłem: „Po co komu szkoła”. Nie obyło się bez łez z powodu rozstania. Na zakończenie części artystycznej uczniowie przekazali prezent dla szkoły oraz wręczyli kwiaty. Uczniów pożegnali też siódmoklasiści, którzy podarowali swoim kolegom pamiątkowe kubeczki i dedykowali im piosenkę, którą wykonała jedna z uczennic. Po tych wzruszających chwilach przyszedł czas na wręczenie nagród i świadectw z biało-czerwonym paskiem najlepszym uczniom, dyplomów i podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu. Dyplomy i drobne upominki otrzymali również uczniowie za wysoką frekwencję, zaangażowanie w pracę na rzecz samorządu i udział w konkursach. Wyróżnieni zostali również uczniowie za systematyczne oszczędzanie w SKO. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę a rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Bezpiecznych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

• Ogólnopolski konkurs plastyczny pt." Pszczoły miodne, modne"

• Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt." Pszczoły miodne, modne" 🐝🐝🐝zorganizowanym przez Stowarzyszenie TRAKT w Płocku. Komisja konkursowa przyznała, 3 miejsce w pierwszej kategorii wiekowej Mai Kalińskiej z klasy I oraz 3 miejsce w drugiej kategorii wiekowej Alanowi Piłatowi z klasy VI. Wyróżnienie otrzymała Nikola Stawińska z klasy VII. Laureatom GRATULUJEMY!

• Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

• Zbliżają się wakacje, dlatego naszą szkołę odwiedził Pan policjant - st. asp. Daniel Zieliński, aby przypomnieć przedszkolakom i uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady:

•  poruszania się na drodze;
            •  właściwego przechodzenia przez jezdnię;
            •  ograniczonego zaufania w stosunku do obcych;
            •  jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem;
            •  jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców;
            •  jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.

Dziękujemy serdecznie za cenne rady.

• Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego - „READING IS MAGIC!”

• W bieżącym roku szkolnym została wprowadzona innowacja pedagogiczna z języka angielskiego - „READING IS MAGIC!”. Adresatami działań byli uczniowie klas II i III, którzy przystąpili do realizacji innowacyjnego projektu czytelniczego przygotowanego do pracy z młodszymi dziećmi. Celem tej innowacji jest promowanie literatury obcojęzycznej, rozbudzenie pasji do czytania książek anglojęzycznych, poszerzenie zakresu słownictwa, poznanie różnych strategii uczenia się języka obcego oraz zachęcenie i motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Innowacja ta umożliwiła uczniom przeniesienie się do magicznego świata bajek i opowiadań Disneya, oraz jednocześnie wzbogaciła ofertę edukacyjną szkoły poprzez uatrakcyjnienie zajęć lekcyjnych. W ramach innowacji uczniowie klasy II czytali bajkę: PETER PAN (PIOTRUŚ PAN). Klasa III przygotowała inscenizację bajki w języku angielskim: THE ENORMOUS TURNIP (OGROMNA RZEPA).

• Piknik Rodzinny

• 31 maja w naszej szkole obchodziliśmy „DZIEŃ RODZINY”. Najpierw uczniowie wystąpili na scenie prezentując swoim rodzinom piosenki i układy taneczne. Następnie wręczone zostały dyplomy i nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki. Po części artystycznej wszyscy udali się na teren szkoły. Tam na dzieci czekał dmuchany plac zabaw, kiełbaski z grilla, napoje i lody. W barze – caffe można było posilić się pysznym ciastem, kawą lub herbatą. Był też pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez strażaków z OSP Kaczorowy. Dzięki miłej, rodzinnej atmosferze i sprzyjającej pogodzie, był to bardzo udany dzień. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i organizację tego dnia.