• Wycieczka do Płocka

• 18 maja dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-VII wybrali się pod opieką nauczycieli na wycieczkę do Płocka.

Pierwszym punktem programu był Park Trampolin "Adrenalina". Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorki, uczestnicy mogli skorzystać z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami. Kolejnym punktem była wizyta w Katedrze położonej na Wzgórzu Tumskim oraz spacer po molo. Ostatnim akcentem naszej wycieczki  był malowniczy rejs statkiem po Wiśle.

Zmęczeni, aczkolwiek w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.

• Pomoc dla Ukrainy 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

• Nasza szkoła w ramach akcji ,,Sercem z Ukrainą" zorganizowała zbiórkę artykułów dla uchodźców, przebywających na terenie gminy Baboszewo. Wśród społeczności szkolnej zbierano również pieniążki do puszki, a za uzbieraną kwotę (1120 zł.), zakupiono 30 par obuwia wiosenno-letniego, które przekazano rodzinom przebywającym na terenie naszej gminy. Dziękujemy wszystkim za okazane serce❤❤❤.

• Święto 3 Maja 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

• W piątek, 29 kwietnia 2022 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Mystkowie uczciła 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali program słowno – muzyczny o tym ważnym wydarzeniu dla Polaków.

Konstytucja 3 maja była pierwszym tak ważnym dokumentem w Europie i drugim na świecie, po Stanach Zjednoczonych. Uczniowie tego dnia byli odświętnie ubrani, a na „sercach” dumnie nosili biało-czerwone kotyliony, symbol miłości do Ojczyzny.

Nasze świętowanie zostanie przedłużone w naszych domach. 2 maja wywiesimy przed domem flagi narodowe, a 3 maja wielu z nas będzie uczestniczyło w Mszach Świętych ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Warto też w te dni śpiewać pieśni patriotyczne. Wszyscy jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

• 🇺🇦 Pomoc dla Ukrainy 🇺🇦

• 22 kwietnia 2022 zakończyliśmy akcję zbiórki środków opatrunkowych dla Ukrainy 🇺🇦. Przedstawiciele naszej szkoły założyli nasz dar serca na ołtarzu w Uroczystość Miłosierdzia Bożego w kościele w Baboszewie a następnie do Caritas Diecezji Płockiej.

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom , którzy wlączyli się do tej akcji ❤️❤️❤️