• Akcja - Moje miasto bez elektrośmieci ♻️♻️♻️

• Szkoła Podstawowa w Mystkowie bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. W ramach tej akcji organizowana jest kolejna zbiórka elektrośmieci. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie (w tym również same zużyte baterie). Sprzęt należy dostarczyć w kwietniu do Szkoły Podstawowej w Mystkowie. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się ze szkolnym koordynatorem akcji: panią Mirosławą Pydynowską lub telefonicznie z sekretariatem szkoły (23) 6611035. Elektrośmieci zostaną wymienione na punkty, za które nasza szkoła będzie mogła pozyskać wyposażenie i pomoce dydaktyczne z Funduszu Oświatowego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce!

• 🌞🌸 Pierwszy Dzień Wiosny 🌞🌸

• Wiosna to czas, kiedy
            wszystko budzi się do życia,
            świat z dnia na dzień robi się kolorowy.
            21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.
            W naszej szkole w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie  z klas I-VIII  :
              - uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem, mieli  możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu,
            - „umeblowali” domek dla owadów,
            - pożegnali zimę i przywitali wiosnę topiąc kukłę marzanny w pobliskej rzeczce,
            - przygotowali   zdrowe, wiosenne śniadania,
            - wykonali plakaty,
            - posadzili kwiaty,
            - zrobili wiosenne porządki na terenie szkoły.
            W tym dniu wszyscy uczniowie wracli do domów zmęczeni, ale  z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy Panom Hubertowi Hutkowskiemu i Dawidowi Rajczak 😊