• Akcja #sadziMY

• W dniu 30 września 2022 roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMy pod patronatem Prezydenta RP. Sadzonki drzew otrzymane od Nadleśnictwa w Płońsku zostały posadzone przez uczniów w pobliżu szkoły. Celem akcji jest jednoczenie nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy chronić i pielęgnować.

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

•

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest corocznie 29 września. Ta data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Nauczyciele i uczniowie z klas 1-8 naszej szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych z wychowawcami również włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Przez cały dzień czytaliśmy różne książki dla dzieci i młodzieży, w tym książki autorstwa Janiny Porazińskiej, a czyniliśmy to w różnych miejscach: w bibliotece i świetlicy szkolnej, przedszkolu, zerówce oraz salach lekcyjnych.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Badania potwierdzają, że głośne czytanie dzieciom wpływa nie tylko na ich rozwój społeczny i emocjonalny, ale także rozwija wyobraźnię, poszerza zakres słownictwa, buduje mocną więź, między dzieckiem a rodzicem, rozwija empatię i zapewnia pozytywne emocje związane z czytaniem i książkami.

Czytanie na głos to same korzyści.

• Kwiatki dla Wiktorka - akcja charytatywna

• "Kwiatki dla Wiktorka" - to Ogólnopolska AKCJA, która ma pomóc w zebraniu środków na Terapię Genową, której koszt wynosi 10 Milionów.

Bez niej maleńki Wiktorek Wiśniewski z Grajewa nie wygra z SMA...

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Nauczyciela, w ramach akcji "Kwiatki dla Wiktorka" zamiast zakupu kwiatków dla nauczyciela można zorganizować zbiórkę pieniężną na leczenie Naszego Chłopca.

Niech w tym roku kwiatki będą wirtualne a ratowanie życia uraduje nasze serca.

W walce z SMA liczy się każda złotówka.

Akcja ma również uświadomić dzieciom i młodzieży, że tak mały gest może uratować komuś życie.

Pokażmy dzieciom i młodzieży, że w nich jest siła.

Zaszczepmy w nich chęć niesienia pomocy.

Tak mały gest ma ogromne znaczenie dla Wiktorka i jego rodziny. Pomóżmy.

Link do skarbonki:

www.siepomaga.pl/kwiatki-wiktorka

Zapraszamy do grupy licytacyjnej :

• Wycieczka do HAPPY PARK w Stróżewku

• Dzień 26 września dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I i II radośnie spędziły w Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały z mini pojazdów, koników, skakały na trampolinie. Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszej szkoły.

• Bezpieczna droga do szkoły

• W dniu 20 września 2022 roku uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził - st.asp. Daniel Zieliński z Komendy Powiatowej w Płońsku. Pan policjant rozmawiał z dziećmi na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez jezdnię. Mali słuchacze dowiedzieli się między innymi, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w drodze do szkoły i na co zwracać uwagę, czego unikać i jak właściwie się zachować oraz przypomnieli sobie numery alarmowe. Dzieci poznały również na czym polega praca policjanta, zobaczyły z bliska policyjne rekwizyty. Jednak największą atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszej szkoły. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Dziękujemy za cenne wskazówki.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września w naszej szkole obchodziliśmy święto kreatywności odwagi i zabawy, czyli "Międzynarodowy Dzień Kropki". Tego dnia uczniowie klas 0 - VIII wykonywali  prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Nie zabrakło również kropek na ubraniach.

• Narodowe Czytanie 2022

•

Narodowe Czytanie to akcja społeczna, prowadzona corocznie we wrześniu pod patronatem Prezydenta RP, propagująca znajomość literatury narodowej. Polega na publicznym czytaniu fragmentów dzieł literatury polskiej. Narodowe Czytanie zapoczątkował prezydent Bronisław Komorowski w 2012 r. od czytania fragmentów „Pana Tadeusza”.

Rok 2022 został ustanowiony Rokiem Romantyzmu Polskiego. Jak wielkie ma on znaczenie dla kultury, świadczy bohater tegorocznego Narodowego Czytania, którym po raz drugi został Adam Mickiewicz i jego „Ballady i romanse”.

W związku z 200. rocznicą wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza Rok Romantyzmu uczczono, przybliżeniem właśnie zawartych w tomie tekstów.

We wtorek, 6 września 2022r. w naszej szkole po raz pierwszy odbyło się Narodowe Czytanie. Udział w tej akcji czytelniczej wzięli uczniowie z klas 4-8, pani Dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły. Ósmoklasiści odczytali tekst i przygotowali inscenizację do utworu, pt. „Świtezianka” Adama Mickiewicza. Wśród zebranych panował nastrój powagi i skupienia. Pamiątkowy stempel z okolicznościowej pieczęci tegorocznej odsłony Narodowego Czytania Ballad i romansów Adama Mickiewicza zagościł w uczniowskich zeszytach do języka polskiego.