• Tłusty czwartek

• ,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek 🍩

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu” - Dzień Bezpiecznego Internetu to coroczne wydarzenie obchodzone 6 lutego, mające na celu podkreślenie znaczenia świadomego i bezpiecznego korzystania z zasobów online. Tegoroczna 21. edycja inicjatywy skupia się na założeniach europejskiej Strategii na Rzecz Lepszego Internetu dla Dzieci – Better Internet for Kids (BIK+). Celem Strategii jest poprawa jakości usług cyfrowych i przystosowanie ich dla najmłodszych użytkowników, a także gwarancja ochrony i szanowania dzieci w Internecie.

• 32. Finał WOŚP

• Juz po raz kolejny w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzięki całej społeczności szkolnej udało się zebrać 648 zł 60 gr. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wsparcie WOŚP ♥️

• Zimowy krajobraz

• #zimowykrajobraz

#kołofotograficzne

Hu! Hu! Ha! Na­sza zima zła!

Szczy­pie w nosy, szczy­pie w uszy.

Mroź­nym śnie­giem w oczy pró­szy,

wi­chrem w polu gna!

Na­sza zima zła! - Maria Konopnicka

Zdjęcia zimowego krajobrazu wykonali uczniowie z koła fotograficznego: Jakub Kwiatkowski, Sylwia Sulkowska i Maja Michalska. Zdjęcia wykonano sprzętem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• "Laptop dla ucznia" - program Ministerstwa Cyfryzacji

• 11 stycznia 2024 roku uczniowe klasy IV otrzymali bezpłatne laptopy w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”.

W przekazaniu uczestniczył Wójt Gminy Baboszewo Pan Bogdan Pietruszewski, Zastępca Kierownika Referatu Organizacyjnego Pani Anna Zielaskiewicz oraz p.o. Dyrektor Szkoły Pani Lidia Wyrzykowska.

Naszym czwartoklasistom życzymy, by sprzęt komputerowy służył im jak najdłużej przez kolejne etapy edukacji.

• 32. Finał WOŚP

• #płucapopandemii

#gramydladzieciidorosłych

Najpiękniejsze prezenty to te, które dajemy sercem. Wspólnie stwórzmy fale dobra i radości.

Celem 32. Finału WOŚP jest zebranie funduszy na zakup sprzętu do diagnozowania oraz monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

𝑺𝒌𝒂𝒓𝒃𝒐𝒏𝒚 𝒔𝒕𝒂𝒄𝒋𝒐𝒏𝒂𝒓𝒏𝒆 sztabu 3104 - MCKSiR Raciąż są już w naszej szkole.

• Kolędnicy misyjni

• 27 grudnia 2023 roku, po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Mystkowie odwiedzili domy mieszkańców Mystkowa. Dziesięcioro młodych  kolędników śpiewało kolędy i kwestowało na rzecz potrzebujących rówieśników z Kolumbii. Odwiedzając domy dzieliliśmy się radością Bożego Narodzenia, darem wiary i swoją misyjną pasją. Jak co roku spotkali się z wielką życzliwością i hojnością.

Serca mieszkańców Mystkowa były szeroko otwarte i gotowe do pomocy – razem zebraliśmy 1225,00 zł na misje i jeszcze więcej serdeczności i braterskiej miłości. DZIĘKUJEMY!!!

• Karty bożonarodzeniowe - konkurs

• Z okazji świąt BOŻEGO NARODZENIA uczniowie z klasy 5 i 6 wykonali ozdobne karty bożonarodzeniowe.   W szkole zorganizowano konkurs na najciekawszą pracę plastyczną. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni  i otrzymali dyplomy za zajęcie następujących miejsc:

I miejsce  -  ALEKSANDER  KORYCKI, KALINA  DRAMIŃSKA, KACPER LEWANDOWSKI,

II miejsce  -  ANNA  SOŃTA, SZYMON  SULKOWSKI,

III miejsce -  MAJA  MICHALSKA, JAKUB  KWIATKOWSKI.

• Akcja charytatywna

• Szkoła Podstawowa Specjalna "Odzyskać Radość" serdecznie dziękuje naszej społeczności za zbiórkę artykułów papierniczych dla wychowanków szkoły specjalnej.

• Koncert kolęd i pastorałek

• Dzisiejszy dzień – 22 grudnia 2023 roku był szczególnie uroczysty w naszej szkole. Od rana w klasach przeżywaliśmy Wigilie klasowe, następnie wspólnie kolędowaliśmy Maleńkiemu Jezusowi.

Maryja i Józef zaprosili babcię Annę, która opowiadała nam o zwyczajach świątecznych i czytała wierszyki świąteczne. Pani Dyrektor z Panią Przewodniczącą Rady Rodziców i opiekunem SKO wręczyły nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie "Stroiki bożonarodzeniowe". Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Płońsku oddział w Baboszewie za ufundowanie nagród.

Po spotkaniu kolędowym pojechaliśmy do kościoła w Baboszewie, aby uczestniczyć w Rekolekcjach Adwentowych.

„I zaśpiewaj,

Zakolęduj nam, kolędo,

że najbliżsi zawsze blisko przy nas będą,

że nikogo nie zabraknie przy tym stole,

przy kolędzie najpiękniejszej z wszystkich kolęd.”